Czym kierować się przy wyborze domeny.

Czym kierować się przy wyborze domeny.

Twoja domena powinna być przede wszystkim przyjazna dla użytkownika, umożliwiać mu szybkie znalezienie Ciebie w sieci i możliwie najlepiej odpowiadać profilowi Twojej działalności.
Pamiętając o kilku zasadach które mogą ustrzec was przed błędami:

  • Brak komplikacji. Czyli polskich słów z angielską pisownią (jak częste ostatnio zastępowanie „w” literą „v” czy „k” zastępowane przez „c”) czy skomplikowanych obcojęzycznych wyrazów. Zwróć też uwagę, jak nazwa domeny prezentuje się, kiedy zapisana jest w całości małymi literami. Jeżeli jej odczytanie jest trudne, rozważ użycie myślnika między wyrazami.
  • Prostota. Czyli krótko mówiąc: im krótsza i łatwiejsza w zapamiętaniu nazwa, tym lepiej. Jak sprawdzić, czy nazwa domeny jest przyjazna dla użytkownika? Najlepiej podyktować ją znajomemu. Jeśli wpisał ją do przeglądarki poprawnie za pierwszym razem, bez literowania, to jest to strzał w dziesiątkę.
  • Unikalność. Domeny będące kolejną modyfikacją popularnej frazy, jak nowadomena.pl, nowa-domena.pl, nowadomena24.pl, e-nowadomena.pl, to słabe rozwiązanie z biznesowego i marketingowego punktu widzenia. Lepiej stworzyć domenę z imieniem i nazwiskiem lub konkretną unikalną nazwa firmy i wyróżnić się w ten sposób spośród konkurencji niż być tylko jedną z wielu kombinacji z myślnikami czy dodawaniem „e-” przed domeną.
  • Polska końcówka. Polscy użytkownicy są przyzwyczajeni do domen o rozszerzeniu .pl lub com.pl a nawet .eu jeśli profil firmy nie będzie się tylko ograniczała do Polski. Jeśli możesz, zrezygnuj z innych rozszerzeń, jak biz.pl czy .info – może to wprowadzać Twoich klientów w błąd szczególnie, jeśli korzystasz tylko z rozszerzenia .info.
  • Brak polskich liter. Używanie w nazwie domeny polskich znaków jest dopuszczalne, ale to zła praktyka. Nie tylko ze względu na zagranicznych użytkowników sieci. Może się zdarzyć, że Twój klient nie będzie miał chwilowo dostępu do polskiej klawiatury albo będzie chciał szybko wpisać nazwę domeny na smartfonie. Polskie litery mu to utrudnią i mogą wywołać frustrację. To nie jeden kłopot, można też wspomnieć także o pozycjonowaniu czy wyświetlaniu ich na różnych przeglądarkach w różnych obcojęzycznych krajach.

Czym kierować się przy wyborze systemu alarmowego do domu.

Systemy alarmowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań do ochrony domu. Jest to zestaw kilku urządzeń, które wspólnie wykrywają (monitoring wraz z alarmem), dlaczego? Wykrywa zarówno otwarcie drzwi, jak i okien, a także ich penetrację, w danym momencie np. czujka daje sygnał do rejestratora o nagranie w danym momencie naruszenie np. drzwi i wysłanie go np. na dany numer telefonu. Oprócz tego jest w stanie namierzyć i nagrać poruszające się osoby na chronionej przestrzeni.

Jeśli zdecydujemy się na zakup systemu alarmowego, powinniśmy pamiętać, że składa się on z kilkudziesięciu różnych części. Jest to m.in. centrala alarmowa, detektory, czujki, manipulatory czy sygnalizatory. Wszystkie te elementy wymagają połączenia. Wybierając alarm trzeba liczyć się z faktem, że konieczne będzie przeprowadzenie instalacji elektrycznej przez wszystkie pomieszczenia. Właśnie z tego powodu dla wielu osób może to być dość kłopotliwe rozwiązanie. Kable należy ukryć pod ścianą, dlatego warto pomyśleć o instalacji tego systemu na samym początku lub w momencie, gdy będziemy przeprowadzać remont w naszym domu, oczywiście są także systemy bezprzewodowe, ale użycie go wiąże się z kilkoma aspektami jak pomiar czy czujki, detektory czy manipulatory są w zasięgu centrali alarmowej i czy nie ma większych zakłóceń przez maszyny czy inne urządzenia, które niestety mogą powodować załączenie się alarmu.

Czym kierować się przy wyborze serwera dedykowanego czy wirtualnego?

Korzystając z usługi profesjonalnej firmy, takiej jak SystemIT będziesz mógł wybierać spośród licznych wariantów pakietów, zróżnicowanych ze względu na procesor, ilość rdzeni, pamięć RAM oraz za czas dostępu i cenę. Klienci takich usług będą mieli z czego wybierać, zarówno linie serwerów spełniające wymagania małych firm, jak i developerów, średnich przedsiębiorstw, centrum przetwarzania danych, a także doskonale służących jako przestrzeń do składowania danych typu backup czy zwyczajnie zwaną „chmurą” gdzie można przechowywać zdjęcia, projekty czy dokumenty, które można szyfrować hasłem i podsyłać linki np. miedzy pracownikami do pracy zdalnej.